meitenem2.1s.lv

 

Ķermenis


Ārstniecisko augu vannu pamatā ir savvaļas augu izvilkumi, kurus pagatavo šādi: 100-150g kaltētu vai 600-800g svaigu augu ieber katliņā, pārlej ar 3 litriem ūdens un vāra 15-20 minūtes, tad vienu stundu nostādina aizvākotā traukā. Izvilkumu nokāš un lej vannā. Augu vannās jāvannojas aptuveni 10-20 minūtes, pēc vannas nav nepieciešams vēlreiz skaloties vai slaucīties.

Ārstniecisko augu vannām var izmantot arī tos augus, kuri tiek uzskatīti par nezālēm. Bieži izmanto baldriānu, kumelītes, nātres u.c. Atceries – vannojoties zāļu vannās, tautas medicīnas eksperti neiesaka izmantot ziepes, dušas želeju un citus mazgāšanās līdzekļus! Vannā jāiet ar pilnīgi tīru ādu(tātad jau pirms tam ir jānomazgājas), arī pēc vannas nav ieteicams lietot rūpnieciski ražotos krēmus, jo tie traucē dziednieciskajām vielām caur ādu nokļūt audos un asinīs.

Ozolu mizām un kumelīšu ziediem ir pretiekaisuma iedarbība, tie sevišķi ieteicami pret ekzēmām.

Dūņu peldes ieteicamas pret vēdersāpēm.

Eikalipts un timiāns ir labi profilaktiski līdzekļi pret saaukstēšanos.

Kadiķis mazina muskuļu sāpes.

Siena smalkumi jālieto, ja ir bronhīts vai klepus.

Lavanda palīdz apasiņot ādu, sevišķi ieteicama ļenganai ādai.

Glūda un sērs efektīvi attīra ādu.

Ļoti maiga un labvēlīga iedarbība ir piena peldēm.

Peldes ar liepziedu, timiāna vai kumelīšu novārījuma piedevu nomierina nervu sistēmu.

Ja ķermeņa āda ir sausa, vannas ūdenim pievieno linsēklu un kumelīšu novārījumu.

Ādu ar paplašinātām porām vēlams mazgāt ūdenī, kuram pievienots nedaudz etiķa vai citrona sulas.

Zem tekoša ūdens strūklas vannā ielieta glāze ābolu etiķa nomierina sakairinātu ādu.

Ūdenim pievienotas samaltas auzu pārslas tīra un balina, kā arī nomierina ādu.

Purva vaivariņu lakstu un māteres lakstu, kā arī piparmētru uzlējumu vannas palīdz pret bezmiegu un nervu spriedzi.

Siena smalkumu vannas labvēlīgi iespaido vielmaiņu un urīnceļu stāvokli, kā arī palīdz pret reimatismu un locītavu sāpēm.

Bronhīta un citu elpceļu slimību gadījumos vannai vēlams pievienot nelielā silta ūdens daudzumā izšķīdinātu sinepju pulveri.

Pret radikulītu un artrītu palīdz vannas ūdenim pievienots atdzesēts svaigu egļu skuju uzlējums.

Sāls maska

2 glāzēm sāls pievieno ceturtdaļglāzi silta ūdens un glāzi labas olīveļļas. Visu samaisa, līdz izveidojas viendabīga masa. Rūpīgi ieziež visu ķermeni, sākot no kāju pirkst galiem. Masku tur 20 minūtes, tad noskalojas zem dušas.

Šokolādes maska/skrubis

Karsta ūdens peldē izkausē tāfelīti tumšās šokolādes, pievieno paciņu trekna saldā krējuma. Iegūto masu klāj uz ādas un tur 15-20 minūtes. Maskai var piejaukt arī klijas vai samaltus diedzētus graudus – tad maska darbosies arī kā skrubis.

Mālu maska

Ūdenī izšķīdina sausā mala pulveri, pievieno nedaudz auksti spiestas rapšu, linsēklu vai ķirbju sēklu eļļas. Ar iegūto masu ieziež visu ķermeni, tur 20 minūtes, tad noskalo.

Kartupeļu maska

Kartupeļi padara ādu tvirtu un veicina vielmaiņu, tāpēc kartupeļu maskas īpaši ieteicamas celulīta problēmzonām – gurniem un kājām. Nomizo 1 vai 2 zaļus kartupeļus, sagriež plānās šķēlēs, liek uz ādas, pārklāj ar kokvilnas dvieli un tur 15 minūtes, pēc tam noskalo ar aukstu ūdeni. 

Komentāri (0)  |  2012-08-29 16:51  |  Skatīts: 546x   

Atpakaļ